Haber

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e Saldırıya Tutuklama Kararı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıyla ilgili Rasmus Paludan, Salvan Momika ve diğer sekiz zanlı hakkında tutuklama kararı çıkardığını duyurdu.

İsveç’in Stockholm kentindeki Irak Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıyı kınadığını belirten Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Özgürlük ve demokrasi kisvesi altında bu saldırılara izin verilmesi kabul edilemez. İsveç hükümeti uluslararası sorumlulukları çerçevesinde hareket ederek İslam’a ve tüm Müslümanlara yönelik bu nefret suçunu bir an önce önleyecek tedbirleri almalı ve yetkili makamlar saldırganlar hakkında gerekli soruşturmayı başlatmalıdır.”

“Rasmus Paludan, Salvan Momika ve diğer sekiz zanlı hakkında yakalama emri çıkarıldı”

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırının zanlıları hakkında soruşturma başlatıldığını belirten Bakan Tunç, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıları ve dini değerleri aşağılayıcı eylemleri nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan soruşturma başlatmıştır. Ürünlerle ilgili işlem yapacak birimlere talimat verilmiş olup, zanlıların açık kimlik bilgileri ve kabahat delillerinin tespiti konusunda geniş ve kapsamlı bir şekilde soruşturma yürütülmektedir. anor ve Rasmus Paludan ve Salvan Momika ile benzeri eylemlerde bulunan diğer tüm şahısların tespiti.” – ANKARA

gercushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu