Haber

Ali Yerlikaya açıkladı: 76 ilde ruhsatsız silah operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “lens” operasyonlarında 1.212 ruhsatsız tabanca, 167 kaçak kurusıkı tabanca, 44 uzun namlulu tüfek ve 225 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildiğini bildirdi.

Operasyonlarda 1858 şüphelinin gözaltına alındığını belirten Yerlikaya, ruhsatsız silah temin edenlere ve silah kaçakçılarına karşı çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini kaydetti.

Jandarma ve polisi tebrik eden Yerlikaya, “Halkımızın huzurunu bozan organize suç örgütlerinin ve onlara silah sağlayanların peşindeyiz. Bunları adalet önüne çıkarmakta kararlıyız.”

İLLERE GÖRE ELE GETİRİLEN SİLAHLAR

Yerlikaya’nın paylaşımına göre; İl emniyet müdürlükleri ve il jandarma komutanlıkları tarafından 76 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda İstanbul’da 285 tabanca ve 9 uzun namlulu tüfek, Adana’da 139 tabanca ve 5 uzun namlulu tüfek, İzmir’de 82 tabanca, İzmir’de 58 tabanca ele geçirildi. Diyarbakır’da tabanca ve 7 uzun namlulu tüfek. tüfek, Bursa’da 49 tabanca ve 1 uzun namlulu tüfek, Mersin’de ise 48 tabanca ele geçirildi.

Operasyonlarda İstanbul’da 358, Adana’da 272, İzmir’de 91, Diyarbakır’da 71, Bursa’da 74 ve Mersin’de 70 şüpheli yakalandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu